menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

22.01.2018 Marketing i PR

Marketing treści w branży prawniczej. Dozwolone formy promocji

Marta Bober, Conture

Są branże, w których promocja nie jest dozwolona i akceptowana przez społeczeństwo. Przykładem może być działalność prawnicza, silnie nadzorowana przez regulacje i przepisy. Co więc pozostaje? Propozycją dla kancelarii, staje się coraz bardziej popularny content marketing.

Content marketing w branży prawniczej. Dozwolone formy promocjifot. jessica45/CC0/Pixabay

Jak budować markę silnie zakorzenioną w świadomości odbiorców? Na czym polega marketing prawniczy? Sprawdź, jak skutecznie zaistnieć w sieci.

Content dla prawa


Budowanie wizerunku marki to proces długotrwały, wymagający odpowiedniego planu działania i zaangażowania. Jest to szczególnie trudne zadanie w takich branżach, jak prawnicza, gdzie obowiązuje zakaz reklamowania działalności i usług kancelarii. Standardowe metody promocji nie wchodzą tutaj w grę. Co więc pozostaje? Odpowiedzią, będącą trafną propozycją dla kancelarii, staje się coraz bardziej popularny content marketing.

Marketing prawniczy w praktyce


Jeżeli zastanawiasz się, jakie formy dozwolonej promocji wykorzystać w procesie budowania wizerunku swojej kancelarii, skorzystaj z bloga eksperckiego. Stwarza on szansę nawiązania kontaktu zarówno z potencjalnymi klientami, jak i specjalistami w dziedzinie. Za jego pośrednictwem możesz:

  • dzielić się branżowymi nowinkami,
  • tworzyć oraz udostępniać prawnicze artykuły
  • albo pokusić się o forum, na którym będziesz wspierał radami i fachową opinią swoich czytelników.

To doskonałe narzędzie pozwalające na biznesową komunikację z otoczeniem firmy. Pamiętaj jednak o swoim targecie. Wybierając ten rodzaj promocji warto zadbać, aby:


Budowanie relacji oparte na dogłębnym poznaniu klientów to klucz do sukcesu. Warto zachęcać czytelników do dzielenia się swoimi przemyśleniami na dany temat. Wchodzenie w interakcję to szansa na tworzenie wartościowych stosunków.

Internetowy marketing prawniczy, czyli dlaczego warto być “e-”?


Prowadzenie branżowego bloga to jedno, jednak warto też korzystać z najnowszych trendów marketingowych. Przykładem są webinaria, czyli spotkania specjalista-odbiorcy prowadzone w trybie online. Dzięki tej formie nawiążesz bezpośredni kontakt z wieloma potencjalnymi klientami jednocześnie, dając im szansę na rozwianie nurtujących ich wątpliwości. Tego typu działania budują zaufanie i pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Ponadto, są niezwykle efektywne.

REKLAMA

Możesz także pokusić się o zaprojektowanie elektronicznego poradnika, który pozwoli czytelnikom zdobyć początkową wiedzę na dany temat i zachęci do dalszego jej pogłębienia przy współpracy z Tobą. Zakładka FAQ również może być tu niezwykle pomocna. W celu usprawnienia kontaktu, warto także dodać opcję komunikacji za pośrednictwem elektronicznego formularza.

Personal branding - to się sprawdza!


Aby zdobyć zaufanie klienta należy dbać o budowanie wizerunku nie tylko samej kancelarii, lecz także - a nawet przede wszystkim - jej pracowników. Prawnik to przecież zawód zaufania publicznego, stąd tak istotna jest nienaganna prezentacja - również w mediach. Dlatego też rozważ umieszczenie na stronie internetowej kancelarii zdjęć całego zespołu tworzącego firmę. Możesz pokusić się o krótki opis prawników i ich specjalizacji. Zwykle ufamy bowiem tym, o których wiemy nieco więcej.

Buduj zaufanie profesjonalnym przekazem


Marketing prawniczy jest możliwy, jednakże kluczowa jest tutaj znajomość granic i dobrego smaku. Sposobność, jaką stwarza internet jest szansą także dla branż o ograniczonych wariantach promocji. Content marketing to idealna opcja dla tego typu firm. Dbając o profesjonalną treść w sieci umożliwisz budowanie zaufania i przyciągniesz potencjalnych klientów.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zostać influencerem. Poradnik praktyczny

Szymon Frączek
Publikacja sponsorowanych wpisów, otrzymywanie darmowych produktów, dostęp do zamkniętych wydarzeń - to tylko kilka korzyści bycia influencerem. Coraz więcej influencerów decyduje się nawet porzucić pracę i rozwijać markę osobistą, ale jak to zrobić?

Email marketing zgodny ze sztuką, czyli jak nie wylądować w SPAM-ie

BARD
Co trzeci Polak dostaje codziennie od 10 do 20 e-maili promocyjnych, a ponad połowa co najmniej 10 - wynika z badania Redlink. Aby mail wyróżnił się wśród konkurencji i został odczytany przez odbiorcę, kluczowe są trzy czynniki, na które adresaci zwracają największą uwagę.

Blog firmowy w e-commerce. 8 najczęściej popełnianych błędów

Marta Bober
Firmy decydują się na prowadzenie bloga firmowego, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie z niego płyną. Ze względu na to, że liczba blogów firmowych nieustannie przybywa poziom ich prowadzenia musi być coraz wyższy i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań odbiorców.

Transparentność przekazu w influencer marketingu

Agnieszka Kuźma-Filipek
Influencer marketing, to przestrzeń komunikacji wielu marek i firm, w której wciąż krystalizują się zasady współpracy i oznaczania postów reklamowych. Choć to twórca ponosi odpowiedzialność za jasność przekazu, to nie może być ona obojętna dla klientów i agencji.

#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie

Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.

Skuteczna reklama zewnętrzna. Na czym polega dobry przekaz DOOH

Diana Polska
Podczas planowania kampanii DOOH należy przede wszystkim skupić się na grupie docelowej, a dokładniej na jej potrzebach i zainteresowaniach. Konsumenci chcą, aby przekaz w formie digital signage był dopasowany do ich potrzeb i przynosił wymierne korzyści.

Cyfrowa reklama DOOH. Które branże korzystają z niej najchętniej

Diana Polska
Według 80 procent ekspertów z branży reklamowej, biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez agencję MyLED - DOOH jest szczególnie atrakcyjną formą reklamy dla sektora handlowego. Ważne jest, aby dotrzeć do klienta w odpowiednim miejscu i czasie. Reklama DOOH to potrafi.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24