menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

4.12.2017 Marketing i PR

Copywriting sprzedażowy. Treści, które sprzedają

Marta Bober, PR Manager Conture

Nie jest większym odkryciem stwierdzenie, że trudno jest dzisiaj cokolwiek sprzedać - zarówno w internecie, jak sklepie stacjonarnym. Copywriting sprzedażowy polega na posługiwaniu się technikami perswazyjnymi, do których należy np. storytelling czy też neuromarketing.

Copywriting sprzedażowy. Treści, które sprzedająźródło: conture.biuroprasowe.pl

Rosnąca każdego dnia konkurencja i przesyt produktów i usług powoduje, że klient czuje się przytłoczony, zmęczony i zniechęcony. Mnogość ofert wprawia o zawrót głowy i wcale nie pomaga podjąć słusznej decyzji zakupowej. Marki sięgają po sprawdzone narzędzia ułatwiające promocję i wyróżnienie się na tle silnej konkurencji. Do jednych z nich należy copywriting sprzedażowy. Słowa posiadają dużą moc, z której warto czerpać. O czym należy pamiętać decydując się na te narzędzie?

Wejdź w rolę swojego odbiorcy i dopasuj słowa


Copywriting sprzedażowy polega na posługiwaniu się technikami perswazyjnymi, do których należy np. storytelling czy też neuromarketing. Osoby tworzące treści wykorzystują wiedzę z zakresu budowania atrakcyjnych historii, z którymi utożsamiają się klienci oraz informacje związane z psychologią społeczną. Celem staje się spojrzenie na oferowany produkt czy usługę z perspektywy klienta po to, by móc w pełni zrozumieć i zaspokoić jego potrzeby.

Co ważne, copywriting sprzedażowy nie może być naszpikowany treściami reklamowymi i hasłami sztucznie nawołującymi do zakupu. Nie jest sztuką napisać artykuł, który od pierwszych słów zachwalać będzie cechy produktu. Pamiętaj o tym, że dzisiaj konsumenci są świadomymi odbiorcami, dlatego proponowanie szablonowych rozwiązań i nachalnych porad nie przybliżą marki do zwiększenia liczby klientów i podwojenia zysków.

Zasady copywritingu sprzedażowego


Każdy rodzaj tekstu rządzi się swoimi zasadami. Jakie obowiązują podczas tworzenia treści sprzedażowych?

  • pisz językiem korzyści - pokaż konkretną wartość, jaką uzyska osoba decydująca się na zakup Twojej usługi i produktu. Krem dobrze nawilża cerę i chroni przed mrozem? Piekarnik informuje o zakończeniu pieczenia i podpowiada najlepszy stopień temperatury do wypieku? Opowiedz o tym w taki sposób, w jaki sam chciałbyś być poinformowany o zaletach danej rzeczy. Wybieraj innowacyjne metody i unikaj banałów. Nie bądź nachalny w swoim przekazie, szukaj nowych dróg dotarcia do klienta. Konsument musi wiedzieć, jak zmieni się jego życie po zakupie produktu. Zobrazuj korzyści i rozwiązanie problemu, dzięki czemu zdobędziesz uwagę klienta i swoją historią doprowadzisz do jego zaangażowania.
  • dopracuj opis produktu i usługi - to, że to właśnie Twój produkt jest najlepszy wiesz doskonale. Ale czy klienci również to wiedzą? Co kryje się pod nazwą “najlepszy mikser”? Jakie cechy i parametry za nim stoją? Wypunktowanie kilku cech nie wystarczy. Dobrze jest pokusić się o więcej i stworzyć unikalny opis, dopasowany do potrzeb klienta. Opis produktu powinien rozbudzać wyobraźnię i rodzić pragnienie posiadania tej właśnie rzeczy.
  • zaproponuj nową jakość - copywriting sprzedażowy powinien opierać się o zasadę tworzenia nowych, unikalnych treści. Nie kopiuj opisów produktów ze stron konkurencji. Pisząc artykuł posiłkuj się własnymi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Występuj w roli eksperta, buduj swój wizerunek na każdym polu. Jeśli chcesz opublikować porady, niech będą świeże, wcześniej nieznane. Staraj się dawać to, czego klient nie znajdzie na stronach innych marek.

Copywriting sprzedażowy wymaga od nas wysiłku i cierpliwości. Choć efekty pracy z tekstem nie przyjdą od razu, warto na nie poczekać. Moc słowa może doprowadzić markę do sukcesu i być stabilnym pomostem pomiędzy firmą a jej klientami.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na ratunek chłopcu, który nie czuje bólu. 27 maratonów na rolkach

BARD
Dwójka zwariowanych rolkarzy i rekordzistów Polski, Agata i Wojtek Miszewscy z Oleśnicy, podejmuje kolejne, charytatywne wyzwanie. Codziennie od 1 do 27 czerwca, gdzieś w Polsce, pokonują na rolkach dystans maratonu. Żeby pomóc zebrać pieniądze na operację 12-letniego Krystiana. Pierwszego w Polsce chłopca, który nie czuje bólu głębokiego. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

Product placement i jego skuteczność. Badanie Mindshare Polska

Mindshare Polska
Lokowanie produktu prawie 1/3 odbiorców zachęca do kupienia produktu po raz pierwszy. Na kolejne 18% badanych product placement działa jak przypomnienie i zachęta do ponownego zakupu – wynika z badania LIVE Panel, zrealizowanego przez GroupM.

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]

Ankiety rNPS w marketingu. Czym są i czy są potrzebne

Symetria
Ankieta umieszczona na stronie często wywołuje niechęć odwiedzających witrynę. Co można zrobić, aby klienci chętniej dzielili się swoją opinią o produkcie? Jednym z rozwiązań jest rNPS, czyli krótka ankieta online pozwalająca ocenić poziom zadowolenia ze współpracy z firmą. Co ważne – taki sposób oceny nie zajmuje wiele czasu.

Marketing w grach. Gaming jako nośnik reklamowy

Gameset, BARD
Rewolucja kulturowa gamingu jako pierwszego immersyjnego medium trwa od lat i teraz obserwujemy jej apogeum. Przy premierze Cyberpunk 2077, gry, o której tylko między listopadem a grudniem 2020 dotarła do przeszło 1,1 miliarda internautów, czyli 24% wszystkich.

Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1

Małgorzata Dwornik
Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.

5 błędów w komunikacji marek B2B

Barbara Trepka
Największym błędem w komunikacji jest jej brak. Marki są jednak coraz bardziej świadome, jak bardzo jest ważna i podejmują próby komunikowania się z odbiorcami. Czy robią to wystarczająco dobrze? Poznaj 5 najczęstszych błędów, które występują w komunikacji marek z sektora B2B.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24