menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

30.10.2017 Marketing i PR

Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1

Małgorzata Dwornik

Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.

Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1 źródło: Gemius

Kiedy porównano poszczególne dni, wyniki okazały się jeszcze ciekawsze. Na przykład 7 sierpnia, w poniedziałek, liczba kobiet korzystających z aplikacji była cztery razy większa niż mężczyzn (1,6mln do 361tys.) i był to wynik z najmniejszą różnicą. Najwyższy rezultat panie osiągnęły:

  • 8 sierpnia we wtorek,
  • 20 sierpnia w niedzielę
  • i 30 sierpnia w środę.

Wówczas pokonały panów różnicą 10:1. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy były transmisje sportowe w telewizji? Hitowy mecz piłki nożnej Real Madryt - Manchester United rozgrywany był właśnie 8 sierpnia, a spotkania Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam i Wisła Płock - Legia Warszawa 20 sierpnia. Z kolei spotkanie siatkarzy Polska-Słowenia transmitowane było w dniu 30 sierpnia.

REKLAMA

Jedno jest pewne - Istagram w Polsce należy do kobiet. 72% użytkowniczek tej aplikacji w naszym kraju to panie. Zgodnie z pomiarami firmy Gemius jest ich 2,1 miliona. Nie powinno to jednak dziwić. Kobieta bardziej okazuje emocje i dzieli się nimi. Sport - jeśli już - to raczej inne dyscypliny. Jest większą estetyką niż mężczyzna. To co dzisiaj nazywamy lifestylem, bardziej na nie działa. Zwracają też większą uwagę na swój styl życia, relacje międzyludzkie, modę czy dzieci.

Wiele firm swoje kampanie reklamowe kieruje właśnie do płci pięknej, co wpływa na jej większe zainteresowanie mediami społecznościowymi nie tylko Instagramem. To kobiety przeważają też na Facebooku. Za to mężczyźni zdecydowanie opanowali Twitter.

*****
Firma Geminius/PBI badania aplikacji mobilnej Instagram przeprowadziła w sierpniu 2017 roku. Objęło ono respondentów w przedziale wiekowym 7-75 lat.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Branded Content. Co robić, gdy tradycyjna reklama już nie działa

Małgorzata Dębska
Współcześni konsumenci, atakowani przekazem sprzedażowym, są coraz bardziej odporni na klasyczne reklamy. Poszukuje się więc form komunikacji, w których obecność marek nie budzi sprzeciwu i nie jest jednoznacznie kojarzona z reklamowaniem produktu czy usługi.

Dlaczego efektywność kinowych kampanii reklamowych jest tak duża?

multikinomedia.pl
Jednych mogą irytować, dla innych są częścią dużego przedsięwzięcia marketingowego. Niektórych może dziwić fakt tak znaczącej obecności kampanii reklamowych w kinie. Okazuje się jednak, że właśnie taki rodzaj wpływu na potencjalnego klienta ma duże szanse przynieść oczekiwany skutek. [artykuł sponsorowany]

Mobile first w komunikacji z klientem przez media społecznościowe

Michał Chrościcki
W codziennym kontakcie w social media z potencjalnymi klientami trzeba pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Internauci, którzy korzystają głównie z mobile’u konsumują treści szybko - tu i teraz. Jak zyskać ich zaufanie i sympatię?

Dobry brief marketingowy. Jak go przygotować i czego unikać

Newseria
Brief to najważniejsze narzędzie w arsenale kreatywnego marketera. Tymczasem nawet 30 proc. czasu pracowników agencji jest marnowane z powodu złej komunikacji z klientem. Nie mówiąc o wysokich kosztach związanych ze złym briefingiem, które ponoszą zleceniodawcy.

Reklama w podświadomości. Product placement po polsku

PMR Research
Niemal połowa osób oglądających telewizję spotkała się z oznaczeniem „audycja zawierała lokowanie produktu”, ale tylko jedna trzecia z nich deklaruje, że wie co to oznacza.

Logo to tylko wierzchołek góry lodowej

dr Krzysztof Moszczyński
Nadgryzione jabłko, syrena na zielonym tle czy złote łuki. Przywykliśmy, że charakterystyczne elementy wizualnie identyfikują większość znanych nam produktów czy usług. Jak zmieniała się rola kompozycji i estetyki znaków w transponowaniu tożsamości organizacji, wyjaśnia dr Krzysztof Moszczyński z Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Czy treści nadal są ważne w erze video?

Carted.pl
Drugą po Google najpopularniejszą wyszukiwarką jest Youtube, który ma prawie tyle samo udziałów. Rynek video rośnie z roku na rok. Ile razy słyszeliśmy czy czytaliśmy o youtuberach robiących karierę. Czy zatem w erze video treści mają sens? [artykuł sponsorowany]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24