menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

25.09.2017 Warsztat reportera

Jak przygotować się do bycia DJ-em?

EdenTrojany.pl

Zawód DJ-a jest dość specyficzny, bowiem w jego przypadku sukces zależy nie tylko od umiejętności. Równie istotny jest sprzęt, dzięki któremu może obsługiwać różnego typu imprezy. Rzecz jasna, w dużej mierze wybór konkretnych akcesoriów zależy od indywidualnych preferencji danego DJ-a, jego potrzeb oraz możliwości finansowych, jednak warto mieć świadomość najbardziej potrzebnym elementów wyposażenia.

Jak przygotować się do bycia DJ-em?fot. StockSnap/cc0/Pixabay.com

Na samym początku przygody z zawodem DJ-a nie trzeba inwestować w sprzęt z najwyższej półki. Przede wszystkim ze względu na fakt, że początkujący DJ dopiero uczy się z niego korzystać i nie jest w stanie wykorzystać wszystkich możliwości oferowanych przez produkty spod szyldów renomowanych producentów. Choć wystarczy tylko kilka podstawowych akcesoriów, nie można zapomnieć o odpowiedniej jakości, bowiem wyrobienie niewłaściwych nawyków to często spore utrudnienie na drodze do poważnej kariery w zawodzie.

Mixer – fundamentalne wyposażenie każdego szanującego się DJ-a


Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w pierwszej kolejności należy zainwestować w mixer. Do czego służy to urządzenie? Pozwala on na mieszanie ze sobą kilku niezależnych źródeł dźwięku, a różne modele wyposażone są w inną liczbę kanałów. To właśnie od kanałów zależy, ile dźwięków można podłączyć jednocześnie. W przypadku początkującego DJ-a optymalnym rozwiązaniem wydaje się mixer, który posiada dwa kanały – idealnie sprawdza się w procesie nauki podstaw poprawnego miksowania utworów muzycznych.

Ponadto, niezbędnym elementem wyposażenia każdego DJ-a jest odtwarzacz CD, choć jeszcze nie tak dawno zawód ten kojarzył się z wykorzystywaniem gramofonów. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim te odtwarzacze, które obsługują pendrive`y, czyli najbardziej powszechne obecnie nośniki danych. Nie dość, że są one w stanie pomieścić znacznie więcej utworów niż dotychczasowe nośniki, to jeszcze USB wyróżnia stosunkowo wysoka odporność na wstrząsy. Warto wybrać odtwarzacz CD nieco lepszej klasy, bowiem jakość muzyki w dużej mierze zależy właśnie od niego.

Trzecim elementem, który można zakwalifikować do zdecydowanie najistotniejszych w pracy DJ-a, są słuchawki. Sprawa ta jest dość prosta – prawdopodobnie żaden DJ nie jest w stanie grać muzyki bez możliwości usłyszenia jej. Poza tym, mają one ogromny wpływ na rozwój początkującego DJ-a, który sporo czasu poświęca na trening w domu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzięki słuchawkom może zaoszczędzić hałasu zarówno rodzicom czy współlokatorom, jak i sąsiadom. Dobre słuchawki powinny być wytrzymałe, trwałe i wyróżniać się odpowiednim tłumieniem dźwięków pochodzących z zewnątrz.

Zaawansowany DJ zna swoje potrzeby wystarczająco dobrze


Po pewnym czasie wspomniane wyżej akcesoria mogą okazać się zaledwie wierzchołkiem góry lodowej, bowiem znajomość realiów panujących w branży szybko generuje nowe potrzeby. Na całe szczęście, zaawansowany DJ jest w stanie samodzielnie skompletować wymarzony sprzęt. Tym bardziej, jeśli zarabia na swojej pasji – wtedy może zainwestować w swój rozwój odpowiednią kwotę. Warto mieć świadomość, że każdy DJ lepiej czuje się na sprzęcie innej firmy i nie ma w tym nic dziwnego. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku rodzajów mixerów, odtwarzaczy CD czy słuchawek, aby starannie wyselekcjonować optymalny ekwipunek.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji EdenTrojany.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak pisać teksty, które pokocha Google

Texter
Precyzyjna optymalizacja czy spontaniczne strzały na oślep? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Niemal każdy, kto pisze teksty internetowe, liczy na to, że będą miały wielu czytelników. Ich pozyskanie nie jest jednak łatwe, ponieważ konkurencja jest olbrzymia.

Trochę sztuki w newsie?

Grzegorz Korzeniowski
Jak pisać? Muskając każde słowo, metaforyzując, bawiąc się słowami i z nimi, czy też prosto, odstawiając formę na dalszy plan, dbając jedynie o to, aby przekaz był dla każdego zrozumiały?

Dziennikarska hołota

Michał Rala
Historia o granicach bezczelności, zakłamania i partactwa, jakie można jeszcze w naszym dziennikarskim fachu przekroczyć.

Media lokalne - warsztat i etyka

Bartłomiej Dwornik
Każdego dnia dziennikarz staje przed dylematem - opisać coś czy też pominąć. W którym miejscu kończy się informacja a zaczyna naruszanie prywatności?

Bliżej reportażu

Katarzyna Bocheńska
Co to takiego reportaż? Teoretycy utrzymują, że: reportaż jest gatunkiem z pogranicza dziennikarstwa i prozy.

Rola tradycyjnych mediów w public relations

Flor Calveiro
Najnowsze badania trendów Worldcom PR Group EMEA pokazały, że mimo rosnącego znaczenia social media, pozycja "tradycyjnych" mediów jest niezachwiana i nadal odgrywa kluczową rolę w działaniach public relations.

Jak pisać do internetu. Zasada 4x4 w pozycjonowaniu tekstu

Bartłomiej Dwornik
Jak skonstruować tytuł pod wyszukiwarkę Google, jaka powinna być minimalna długość artykułu i jak często używać słów kluczowych? Poradnik dla piszących treści na strony www.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24