menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

26.08.2021

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany

Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Python - jak nauczyć się w nim programować?fot. WhitePress

Dlaczego warto uczyć się Pythona?


Po pierwsze, Python jest świetnym językiem na początek, kiedy dopiero rozpoczynasz przygodę z programowaniem. Oczywiście nie tylko wtedy, warto się go uczyć nawet wówczas, gdy znasz inne języki programowania. Tak naprawdę, aby zacząć się go uczyć, nie musisz posiadać większych zasobów wiedzy o programowaniu, powinieneś posiadać jedynie sprawną klawiaturę i motywację. Przechodząc do rzeczy, Python jest bardzo przyjemnym językiem do nauki - jest przejrzysty, spójny, wymaga mniej pisania, niż inne języki, a co za tym idzie, łatwiej się go zapamiętuje.

Kolejną kwestią są zarobki, które w zawodzie programisty są dość spore i nieustannie rosną, a samych programistów - mimo, że coraz ich więcej - wciąż brakuje na rynku pracy. Python daje stabilne podłoże do kariery zawodowej, jak już wyżej było wspomniane, jest to język niezwykle uniwersalny, co sprawia, że miejsc pracy dla programistów Pythona nie brakuje. W technologicznym, coraz nowocześniejszym świecie zapotrzebowanie na programistów będzie się tylko zwiększać. Warto wspomnieć, że z Pythona korzystają platformy takie, jak Instagram, Netflix, YouTube czy Facebook.

Czas nauki języka jest krótki. Jak łatwo się domyślić, skoro Python jest stosunkowo łatwym językiem do nauki, jak i do zapamiętywania, czas jego nauki również będzie krótki. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szybko chcą się przebranżowić lub zwyczajnie nie lubią poświęcać mnóstwa czasu na to, by coś opanować na dobrym poziomie. Poświęcając na naukę parę sumiennych godzin dziennie, powinieneś szybko opanować Pythona. Naturalnie, będzie zależeć to też od sposobu nauki.

Jak nauczyć się programować w Pythonie?


Kursy, szkolenia, bootcampy
Wszystkie trzy sposobności są bardzo podobne do siebie, każda z nich to pewna forma kursu Python przygotowującego do zawodu programisty bądź zwyczajnie dającego silny fundament do poszerzania wiedzy na własną rękę. Wybór najlepszej z tych trzech form zależy już od Twoich preferencji. Będzie to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz z programowaniem i mało o nim wiesz. Pamiętaj, że kursy prowadzą specjaliści i udajesz się na nie po to, by się nauczyć; często kursanci obawiają się, że ich wiedza będzie weryfikowana od razu po przystąpieniu do nauki, że szkolenia przeznaczone są dla osób, które mają już pewien stopień wiedzy. To nieprawda! Większość z nas najszybciej uczy się przez praktykę, a więc dlatego kursy, szkolenia czy bootcampy nierzadko będą najlepszą opcją przy nauce Pythona.

Nauka na własną rękę
Ta opcja będzie dobra, kiedy masz opanowane podstawy. Często bowiem taka nauka okazuje się mozolna, trzeba "przekopywać" się przez tonę materiału znalezionego w różnego rodzaju publikacjach i wyciągnąć z nich to, co najbardziej wartościowe. Po skorzystaniu z kursów czy bootcampów jednak nie możesz zapomnieć o samodzielnym doszkalaniu się. Choć dają one potężny fundament, nawet najbardziej doświadczony programista musi uczyć się cały czas. Teoria jest nieodzownym elementem nauki, o którym nie wolno zapominać.

Mamy to szczęście, że w Internecie czy w księgarniach jest mnóstwo źródeł, z których możesz się uczyć. Blogi, filmiki, książki tradycyjne, papierowe, jak i w wersji elektronicznej, każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie metodę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl
Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze. [materiał zewnętrzny]

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Tworzenie stron internetowych Niemcy - jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

artykuł sponsorowany
Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy usługi takiej jak tworzenie stron internetowych Niemcy, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Sprawdź jak wybrać odpowiedniego wykonawcę z naszego artykułu dowiesz się, które kroki należy podjąć, aby znaleźć najlepszego specjalistę do tworzenia stron internetowych po niemiecku.

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schematy

Reporterzy.info wspierają
Ćwiczenia z nauczania eksperymentalnego, pokazy innowacyjnych lekcji i sposobów nauczania, warsztaty metodyczne i wykorzystanie nowych technologii w szkole. Nauczyciele z pomorskich szkół wzięli udział w projekcie, który pomoże im uatrakcyjnić codzienną pracę z uczniami, dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać warsztat.

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24