menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

11.12.2017 Marketing i PR

Na czym polega i jakie korzyści daje oklejanie samochodów?

Błażej Cieślar

Popularność, jaką zyskało oklejanie samochodów, można tłumaczyć kilkoma zaletami takiego zabiegu. Najczęściej jednak decydujemy się na taki krok przy zarysowaniu karoserii lub przy chęci zmiany koloru naszego pojazdu. Sprawdźmy, co zyskamy na oklejeniu pojazdu i czy warto to w ogóle robić.

artykuł sponsorowany

Reklama na samochodzieźródło: fabrykareklamy.tychy.pl

Zalety folii samochodowej


Oklejanie samochodów niesie ze sobą zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki możliwości zmiany koloru swojego auta możemy zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Możemy także wykorzystać ten zabieg do umiejscowienia nadruku, logo czy konkretnego wizerunku na powierzchni samochodu, co znajduje swoje zastosowanie wśród rajdowców, którzy poza motoryzacją dbają także o odpowiedni image na torze. Bardzo często metoda ta jest wykorzystywana jako sposób na darmową, ruchomą reklamę – wystarczy zamieścić logo danej firmy, aby w naturalny sposób zwracać uwagę wszystkich przechodniów. Najlepsze w tym rozwiązaniu jest to, że poza początkową inwestycją w nadruk, reklama jest później prowadzona nieustannie – zawsze, gdy ktoś mija pojazd. Jeżeli natomiast chodzi o zmianę wyglądu auta w mniej krzykliwy sposób, to jest to także świetna alternatywa dla lakierowania. Nie tylko koszta takiej operacji są znacznie bardziej zachęcające, lecz także zyskujemy dodatkową warstwę ochronną przed drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami.

Sprawdź stronę oklejanie samochodów Śląsk.

Jak przygotować się do oklejenia auta?


Samochód musi być oczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń, a zarysowania usunięte, gdyż każde zabrudzenie prędzej czy później zacznie wybrzuszać folię, co zepsuje cały efekt i sprawi, że pojazd będzie wyglądał niedbale i nieestetycznie. Dlatego dokładne wyczyszczenie jest pierwszym, a zarazem niezbędnym krokiem. Następnie warto przekazać sprawę w ręce profesjonalistów, którzy dzięki odpowiednim urządzeniom dokładnie nałożą folię w sposób, który nie będzie wymagał żadnych poprawek oraz posłuży przez długi czas.

Świetną sprawą jest fakt, że folię można w łatwy sposób usunąć, tym samym przywracając samochód do jego poprzedniego stanu. Pozwala to nie tylko na bardzo szybkie i proste metamorfozy pojazdu, lecz także na jego bezproblemową sprzedaż, gdyż kupujący z reguły preferują pojazdy w stanie klasycznym.

Ze względu na łatwość zakładania oraz niskie ceny takiego zabiegu, oklejanie samochodów stało się popularnym sposobem na, zmianę kolorystyki pojazdu, wyrażenie siebie, a także na zwiększenie ochrony przed drobnymi uszkodzeniami. Biorąc pod uwagę sprawność, z jaka przebiega cały proces oraz upodobania młodszych pokoleń, bardzo możliwe jest, że wkrótce będziemy widywać takie „kolorowe” samochody coraz częściej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklama mobilna. Optymalizacja, personalizacja i wideo

Mariusz Maksymiuk
Z badań przeprowadzonych prze IAB UK wynika, że aż 78% osób uważa, że najbardziej irytujące reklamy to te, które nie są dostosowane do rozdzielczości smartfonów czy tabletów – są zbyt małe, bądź zawierają zbyt dużo tekstu, przez co stają się nieczytelne i trudniejsze w odbiorze.

Blog firmowy w e-commerce. 8 najczęściej popełnianych błędów

Marta Bober
Firmy decydują się na prowadzenie bloga firmowego, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie z niego płyną. Ze względu na to, że liczba blogów firmowych nieustannie przybywa poziom ich prowadzenia musi być coraz wyższy i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań odbiorców.

Kim jest social media ninja

Sebastian Lipka
Zamiast na siłę stawiać tezy o przewadze mobile nad desktopem lub video nad grafiką (nie twierdzę, że analiza trendów i sposobów ich wykorzystania nie jest ważna, bo jak za chwilę przeczytasz jest kluczowa), warto zastanowić się nad kondycją branży, jej profesjonalizmem oraz możliwością jej poprawy.

Co to jest marketing szeptany?

Paweł Grabowski
Każda firma, usługa lub produkt, by osiągnąć sukces na rynku, potrzebuje odpowiedniej reklamy. Jak jednak w naturalny sposób zwrócić uwagę konsumentów? W tym celu stosuje się marketing szeptany, cieszący się od lat coraz większą popularnością. Na czym polega ta forma promocji?

Najbardziej wpływowi polscy sportowcy. Influence Power Index 2017

Paweł Usakowski
Ranking powstał w oparciu o Influence Power Index, wskaźnik wyznaczany przez dom mediowy MediaCom w oparciu o autorską metodologię, oraz badanie konsumenckie, przeprowadzone na grupie ponad 11 tysięcy respondentów. Influence Power Index bazuje na 3 obszarach, jakie należy rozważyć przed zatrudnieniem celebryty w komunikacji.

Skuteczność reklam online. Viewability Benchmark Report 3Q2017

Paweł Usakowski
Średni czas kontaktu z reklamą w polskim internecie wynosi 27,5 sekundy. Średnia widoczność reklam online to 55 proc. W porównaniu z bardziej dojrzałymi rynkami reklamy autorzy raportu z firmy Meetrics zauważają poprawę w wynikach osiąganych w Polsce, jednak aż 45 procent budżetów digital nadal wydawane jest nieefektywnie.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info. Podsumowanie

BARD
Agata i Wojtek Miszewscy, dwójka rolkarzy z Oleśnicy, przejechali na rolkach dystans dokładnie 1029 kilometrów. Celem było zebranie funduszy na terapię wzroku niepełnosprawnych bliźniaków ze Zgorzelca. Akcja, której patronował tygodnik Reporterzy.info zakończyła się sukcesem - sportowym, charytatywnym i medialnym.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24