menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

10.02.2023

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Patronat Reporterzy.info

Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dziecifot. KronosGra/Youtube

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty i Paweł Maliszewski, twórca gamingowego kanału KronosGRA na Youtube, zaprosili fanów gier komputerowych na internetowy maraton. Przez dwa dni, od 17 do 18 grudnia, trwała transmisja na żywo, podczas której można było zmierzyć się z youtuberem w grach: Rocket League, Snow Runner, FIFA 23 oraz Minecraft.

Celem zabawy było zebranie środków na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, interaktywnej platformy z profesjonalnymi poradami pedagogów, psychologów dziecięcych i logopedów. Projekt przygotowuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspólnie ze specjalistami Familijnej Poradni Pedagogiczno Psychologicznej z Wrocławia.

Widzowie i uczestnicy Świątecznego Streamu Charytatywnego mogli w trakcie wydarzenia przekazywać mikrodarowizny (w społeczności internetowej nazywane donejtami), a dzięki wsparciu partnerów zorganizowane zostały również aukcje charytatywne na platformie Allegro. W sumie na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej udało się zebrać 2650 złotych.

- Wydarzenie odbiło się echem w całym internecie. Dla mnie takie streamy znaczą bardzo wiele. Dzięki nim otrzymuję dużo pozytywnej energii – cieszy się Paweł Maliszewski, twórca kanału KronosGRA i pomysłodawca wydarzenia. - W streamie wzięło udział wiele fantastycznych osób. W konkursach i wspólnym kolędowaniu również. To nadało całej akcji jeszcze głębszego klimatu. jestem bardzo dumny z tego, że mogłem zorganizować taki event.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dziecifot. KronosGra/Youtube

Przez dwa dni w wydarzeniu, transmitowanym na żywo na Youtube, platformie Twitch i stronie internetowej fundacji, udział wzięło 1116 osób. Maraton, zamiast planowanych 24 godzin, potrwał w sumie prawie 30. Oprócz grania, widzowie mogli wziąć udział w spontanicznie ogłaszanych zabawach: na najlepsze zdjęcie czy na zaśpiewanie kolędy.

- To był niesamowity ładunek dobrych emocji i świetna zabawa. Cieszę się, że razem z Pawłem daliśmy widzom tyle rozrywki i uśmiechu - podsumowuje Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, który współprowadził transmisję. - Jesteśmy wdzięczni graczom, widzom i partnerom za udział, zaangażowanie i wsparcie dla projektu Wirtualnej Poradni. Dzięki kwocie zebranej podczas streamu i na licytacjach, będziemy mogli już niedługo uruchomić działającą wersję pilotażową. Bardzo się z tego cieszymy!

Partnerami i patronami Świątecznego Streamu Charytatywnego byli: Prezent Marzeń • Kujawski Uniwersytet Ludowy w Nakonowie • Szkoła Podstawowa Marco Polo z Wrocławia • Fundacja Fani Mani • Newspoint • TIM SA • Łucznik • Wydawnictwo Albatros • Funwisher • Reporterzy.info • CD Projekt.

Więcej na temat Wirtualnej Poradni Pedagogicznej dowiedzieć się można na stronie: https://operator.edu.pl/poradnia/

Uruchomienie i funkcjonowanie poradni wesprzeć można również przekazując 1,5% podatku PIT. Więcej informacji: https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 7600 dzieci.

***

Rozliczając PIT za rok 2022 można wesprzeć projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty: uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej oraz program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Fundacja pod adresem https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/ uruchomiła stronę informacyjną na temat obu projektów i przekazania na ich wsparcie 1,5% podatku. Przez fundacyjną stronę można bezpłatnie rozliczyć się online przez internet, pobrać darmową aplikację do rozliczeń, albo wypełnić i wydrukować aktywne druki formularzy PIT 28 • PIT 36 • PIT 36L • PIT 37 • PIT 38 • PIT 39 • PIT OP.

Projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty można wesprzeć również rozliczając się na platformie Twój e-PIT oraz w każdej innej formie. Wystarczy w rozliczeniu wskazać KRS 00000 44866.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kryteria wyboru agencji brandingowej

artykuł sponsorowany
Na pewnym etapie rozwoju firmy pojawia się potrzeba odświeżenia marki. Wówczas po pomoc warto poprosić agencje brandingowe, które na podstawie aktualnej tożsamości tworzą spójną wizję przedsiębiorstwa. Takie działanie może nadać prędkości rozwojowi i otwiera nowe perspektywy.

Co wpływa na cenę projektu technologicznego?

artykuł sponsorowany
Projekt techniczny jest jednym z dokumentów niezbędnych na etapie tworzenia własnego lokalu gastronomicznego. Musi on zawierać podstawowe informacje o rozplanowaniu przestrzeni, zgodne z wytycznymi Sanepidu, BHP i P.poż. W zależności od metrażu, branży i innych zmiennych, cena takiego projektu jest dość zróżnicowana. Sprawdź, co na nią wpływa.

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?

artykuł sponsorowany
Spot reklamowy to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które może Ci pomóc dotrzeć do nowych klientów, przypomnieć o sobie tym stałym, wzmocnić wizerunek, zaprezentować nową usługę czy produkt. Celów, które film reklamowy może pomóc osiągnąć, jest wiele. Najpierw jednak trzeba zrobić dobry film.

Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?

artykuł gościnny
Organizacja interesującego eventu, który przyciągnie grono zainteresowanych gości, wcale nie jest taka prosta. Wielu organizatorów imprez masowych zachodzi w głowę co zrobić, aby ich wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne, interaktywne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i aby przyniosło zamierzony cel.

Najnowsze trendy w SEO i jak dostosować swoją strategię

artykuł sponsorowany
W ostatnim czasie SEO (Search Engine Optimization) stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdej firmy. To właśnie dzięki efektywnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, strony www zyskują widoczność, co jest kluczowe dla pozycjonowania w sieci. W tym kontekście zrozumienie i adaptacja do najnowszych trendów w SEO jest nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne, aby utrzymać się na powierzchni szybko ewoluującego krajobrazu cyfrowego.

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24