menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

27.06.2021 Fotografia prasowa

Fotografia i personal branding: zdjęcia, które pomagają budować wizerunek

artykuł sponsorowany

Personal branding to bardzo modne ostatnio pojęcie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Współcześnie coraz więcej osób interesuje się budowaniem marki własnej. Choć mogłoby się wydawać, że personal branding to domena polityków, artystów, czy dziennikarzy, w rzeczywistości może przynieść ona korzyści każdemu z nas. Co warto wiedzieć o budowaniu marki? W jaki sposób pomoże nam w tym fotografia?

Zdjęcie: Beatrice Bouchet, fotografia biznesowa, Prezes zarządu B&B Hotels Polska Fotograf: Krzysztof Zaleski

Personal branding – co to takiego?


Personal branding (tworzenie marki osobistej) to złożony proces zarządzania własnym wizerunkiem. Marka osobista wiąże się z wyobrażeniem, jaki mają na nasz temat inni ludzie. Nie oznacza to jednak, że możemy zbudować całkowicie fikcyjny wizerunek. Największe szanse na stworzenie marki mamy wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. Udawanie kogoś kim nie jesteśmy sprawdzi się jedynie na krótką metę.

Proces jakim jest personal branding jest wieloaspektowy. Zostanie zakończony sukcesem jeżeli połączymy spójne zachowanie i atrakcyjnym wizerunkiem (jednocześnie pamiętajmy, że atrakcyjny dla każdego może oznaczać coś innego). W budowaniu marki osobistej liczy się to co mówimy, jak postępujemy w rozmaitych sytuacjach, jak się ubieramy, jak dbamy o siebie, a także wiele innych czynników.

Personal branding – korzyści w każdym aspekcie życia


Korzyści, które daje nam zbudowanie marki własnej są trudne do przecenienia. Dzięki personal brandingowi możemy wyróżnić się z tłumu. Dobra marka własna pozwala nam zarabiać więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Stajemy się rozpoznawalni, jesteśmy pozytywnie oceniani przez duże grono ludzi, co sprawia, że pozyskanie klientów przychodzi nam bez problemów. Wypracowana reputacja pozwala nam na zawieranie nowych, ciekawych znajomości, co przyczynia się do sukcesów również na polu prywatnym.

Personal branding krok po kroku


Zbudowanie marki własnej jest procesem złożonym, który często może trwać latami. Co więcej musimy zdawać sobie sprawę, że jedna pomyłka może zniweczyć nasze wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) starania. Duża część ludzi popełnia błąd wymyślając, a następnie dążąc do stworzenia fikcyjnego wizerunku. Takie działania są z góry skazane na niepowodzenie, gdyż szansę na zbudowanie silnej marki mamy jedynie wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. W przypadku gdy nasze postępowanie nie jest zgodne z wyznawanymi wartościami, otoczenie wyczuje fałsz.

Osoba z silną marką osobistą musi być autentyczna, a jednocześnie posiadać cechy, które są pozytywnie odbierane przez otoczenie. Co więcej – cecha, która pozwala nam wyróżnić się z tłumu musi być użyteczna dla społeczności. Budując markę osobistą nie należy liczyć na aprobatę wszystkich (rzadko zdarza się, żeby jedna osoba zaskarbiła sobie uznanie całego społeczeństwa). W większości przypadków dana marka jest ceniona i uznawana jedynie przez określone grono odbiorców. Ważne jest, żeby znaleźć swoją grupę odniesienia i to na niej skoncentrować swoje działania.

Komu polecany jest personal branding?


Personal branding nie jest zarezerwowany jedynie dla wąskiej grupy odbiorców. Choć oczywistym jest, że silna marka bardzo pomaga politykom, menadżerom, artystom, czy dziennikarzom, w praktyce każdy z nas może stworzyć markę osobistą i czerpać z niej rozmaite korzyści.

Fotografia, która pomaga w personal brandingu


Pozytywny wizerunek jest nam niezbędny, jeżeli chcemy stworzyć silną markę osobistą. Z tego względu dobrze jest zainteresować się fotografią wizerunkową. Profesjonalne zdjęcia są nam potrzebne tym bardziej, gdy swoją działalność prowadzimy przede wszystkim przez internet (wówczas potencjalni odbiorcy bazują jedynie na naszych fotografiach). Pamiętajmy, że zdjęcia mogą bardzo pomóc w tworzeniu wizerunku. Jednak warunkiem jest tu profesjonalne ich wykonanie. Zadaniem fotografii wizerunkowej jest nie tyle stworzenie fikcyjnego wizerunku, co wychwycenie i ukazanie naszych najlepszych cech. Jest to zadanie niesamowicie trudne i odpowiedzialne, dlatego dobrze jest je powierzyć doświadczonemu fotografowi biznesowemu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Sylwetka Henri Cartier-Bressona

Janusz Wójtowicz
Henri Cartier-Bresson urodził się we Francji w 1908 roku. W młodości interesował się malarstwem i filmem dokumentalnym. Przełomem stał się rok 1932 kiedy kupił sobie małoobrazkowy aparat Leica.

Jak wybrać dron. Na co zwrócić uwagę, kupując latającą kamerę

RINF
Fotografia i filmowanie to branża w której cywilne drony stosowane są dziś najczęściej. Globalny rynek latających kamer w 2021 roku wart był 10,2 miliarda dolarów i ma rosnąć rocznie o 15,6%. Jak z tej błyskawicznie rozwijającej się oferty wybrać właściwy dron dla siebie? Podpowiadamy.

Co to jest ikona społeczna? Jak zdjęcie staje się ikoną?

Magdalena Banyś
Za jej pomocą fotografii można nie tylko przedstawić pewne fakty, zobrazować rzeczywistość ale przede wszystkim wpłynąć na sposób ich odbierania.

Fotografowanie uroczystości oficjalnych

Janusz Wójtowicz
Fotografowanie oficjalnych wydarzeń związane jest z "decydującym momentem". Fotoreporter musi umieć intuicyjnie przewidzieć wydarzenie, tak aby w tej właśnie chwili zatrzymać je w kadrze.

Zanim kupisz używany aparat

Janusz Wójtowicz
Poradnik dla początkujących fotoreporterów - jak wybrać odpowiedni sprzęt za właściwą cenę, żeby potem nie żałować.

Alfred Eisenstaedt

Anna Cymer
Bez niego fotografia prasowa zapewne wyglądałaby całkiem inaczej, a z całą pewnością słynny magazyn "Life" nie byłby tym, czym jest do dziś.

Jak zorganizować kulinarną sesję zdjęciową? [PORADNIK]

Kaja Pomiankiewicz
Specyfika branży produkcyjnej, a także marketingu foodowego bywa niekiedy zaskakująca. Twórcy planują wielkanocne zdjęcia jeszcze w momencie, gdy my zatopieni jesteśmy w szampańskiej zabawie sylwestrowej. Jak przygotować się na 2024 rok i kiedy spodziewać się rabatów? Przedstawiamy porady ekspertów!

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24