menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

3.07.2018 Marketing i PR

Dlaczego efektywność kinowych kampanii reklamowych jest tak duża?

multikinomedia.pl

Reklamy w kinie są właściwie czymś nieodzownym. Już od samego wejścia atakowani jesteśmy różnymi spotami: a to zapowiedziami nowości kinowych, a to reklamą nowego modelu samochodu czy telefonu itd. Jednych mogą irytować, dla innych są częścią dużego przedsięwzięcia marketingowego. Niektórych może dziwić fakt tak znaczącej obecności kampanii reklamowych w kinie. Okazuje się jednak, że właśnie taki rodzaj wpływu na potencjalnego klienta ma duże szanse przynieść oczekiwany skutek. Dlaczego reklama w kinie jest tak skuteczna?

artykuł sponsorowany

fot. multikinomedia.pl

Pozytywne emocje


Marketingowcy zdają sobie sprawę, że reklama odniesie większy skutek, jeśli wykorzysta pozytywne emocje potencjalnych klientów, wzbudzi w nich przyjemne skojarzenia. Doskonałym sposobem jest więc reklama w kinie, która skierowana jest do osób przychodzących tam, aby odpocząć, wyluzować się, miło spędzić czas w towarzystwie znajomych. Blok reklam w kinie tuż przed seansem nie wzbudza tak negatywnych emocji jak reklama telewizyjna. Wiąże się też z pewnym podekscytowaniem, związanym z oczekiwaniem na film, dlatego łatwiej zapada w pamięć.

Mierzalność


Reklama w kinie, zwłaszcza ta przed samą emisją filmu, jest nieodzownym elementem spędzanego tam wieczoru. Nie można jej przyspieszyć czy przełączyć, dlatego reklamodawcy mogą mieć pewność, że osoby, które zakupiły bilet na dany film, zobaczą ich spoty reklamowe w całości. Jednym z ważnych aspektów skuteczności reklamy jest również jej mierzalność. Wykupujący reklamy w kinie otrzymują konkretne, ilościowe dane – każdy sprzedany bilet na dany seans daje informację o liczbie osób, które widziały spot reklamowy. Odpowiednia analiza pozwala lepiej optymalizować kampanie reklamowe, dlatego reklama w kinie może być dla wielu marketingowców najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

Wysoka jakość


Spoty reklamowe przygotowywane są z coraz większą pieczołowitością i audiowizualnym rozmachem. Czym różni się kino i media masowego przekazu (zwłaszcza telewizja) w realizacji danej kampanii? Przede wszystkim jakością. Dynamiczny, pełen efektów spot reklamowy, zupełnie inaczej zostanie odebrany z pozycji domowej kanapy, a inaczej widziany na dużym ekranie w sali z dobrym nagłośnieniem. Zasadnicze znaczenie ma tu również fakt wygaszenia świateł przed emisją reklam, co dodatkowo skupia uwagę odbiorców na treści przekazywanej przez reklamę.

Wielokanałowość


W ostatnim czasie reklama w kinie przyjmuje postać wielokanałową. Zwiększa to jeszcze jej efektywność. Zwielokrotnienie przekazu pozwala danej marce zapaść w pamięci danej osoby dużo bardziej niż przy jednorazowym wyświetleniu konkretnej reklamy. W kinie już od samego wejścia potencjalny klient może być atakowany konkretnym przekazem, który zobaczy też przy kasie, na bilecie, przy kiosku a potem przed samym seansem. Takie zwielokrotnienie reklamy w kinie i wykorzystywanie różnych sposobów dotarcia do potencjalnego klienta przekłada się oczywiście na skuteczność i przewagę reklamy w kinie nad innymi mediami.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wielkie reklamy online kontra AdBlock. Polska na czele w obu kryteriach

BARD
Internetowe reklamy wielkoformatowe stanowią 14% polskiego rynku online - wynika z analiz firmy Gemius. To największy odsetek ze wszystkich badanych rynków. W zderzeniu z danymi o rosnącej popularności blokowania reklam - robi to w Polsce co trzeci internauta - pora postawić pytanie o ich przyszłość.

Optymalizacja w retargetingu. Czym jest Multiple Retargeting Strategy

Przemysław Wójcicki
Istnieje wiele strategii, które mają na celu zwiększanie skuteczności reklam. Jedną z nich jest Multiple Retargeting Strategy, który opiera się na współpracy z więcej niż jednym dostawcą retargetingu. W jaki sposób ta zaawansowana metoda może pomóc osiągać lepsze wyniki?

Widoczność reklam w polskiej sieci rośnie. Raport Meetrics

LD
Wskaźnik Viewability reklam online w Polsce wzrósł kwartał do kwartału o 3 punkty procentowe. Dzięki temu polski rynek awansował z ostatniego miejsca europejskiej stawki na przedostatnie (z wynikiem Viewability na poziomie 53 proc), wyprzedzając Włochy.

Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia

KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!

Reklama w czasie pandemii. Analiza agencji Zenith

Joanna Carbol
Według estymacji agencji mediowej Zenith, opublikowanej w Zenith Advertising Expenditure Forecasts, globalne wydatki na reklamę zmniejszą się w 2020 roku o 9,1%. Dla porównania, wydatki na reklamę podczas recesji w 2009 roku spadły o 9,5%.

Narzędzia SEO, których warto używać przy pozycjonowaniu

Szymon Słowik
Mimo tego, że na rynku cały czas pojawiają się nowe i ulepszone rozwiązania dla branży SEO, trzeba pamiętać, że nawet te najbardziej zaawansowane nie wykonają za nas całej pracy. Ważne więc, aby obserwować zmieniającą się branżę oraz szukać rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Raport od agencji SEO. Co powinno się w nim znaleźć

Karolina Matyska
Jednym z pierwszych zadań specjalisty SEO, który rozpoczyna pracę nad zwiększeniem widoczności danego serwisu w Google, jest raportu z audytu SEO. Co powinno znaleźć się w podsumowaniu dostarczanym przez agencję?

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24