menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

30.03.2012 Rynek medialny

Klęska telewizyjnych programów informacyjnych. Tracą widzów

Adam Bodziak, Tomasz Kamyk, Sugar & Spice

Analiza widowni na przestrzeni ostatnich lat jest wymowna. Widzowie odwracają się od niemal wszystkich głównych graczy. Jedynym wyjątkiem jest Panorama.

Dom mediowy PanMedia Western w ramach cyklicznego badania TV Flash przeanalizował oglądalność programów informacyjnych na przestrzeni ostatnich lat. Okazuje się, że trendy nie są korzystne dla głównych wydań Wiadomości, Faktów oraz Teleexpressu.

Średnia oglądalność minutowa, czyli AMR, w porównaniu do 2010 roku zmniejszyła się w 2011 dla Wiadomości o około 400 000 widzów, Faktów o około 130 000 widzów, a dla Teleexpressu o ponad 300 000 widzów.

Zmiany oglądalności programów informacyjnych rok do roku źródło: PanMedia Western

Rok 2011 był łaskawszy dla polsatowskich Wydarzeń, które straciły tylko około 40 000 widzów oraz dwójkowej Panoramy, która żmudnie odbudowuje swoją pozycję, odzyskała blisko 54 000 widzów, licząc średnioroczną oglądalność minutową.

Podsumowanie 11 lat programów informacyjnych źródło: PanMedia Western

Te dobre wyniki obu programów informacyjnych potwierdził styczeń 2012, w którym Panorama uzyskała najlepszy wynik oglądalności od stycznia 2007 roku, a i Wydarzenia również podtrzymują tendencję wzrostową. Na wielkość widowni Wydarzeń może mieć wpływ wzrastająca oglądalność pasma popołudniowego wypełnionego programami interwencyjnymi oraz tzw. docu soapami (paradokumentalnymi telenowelami).

Teleekspress okazuje się być najlepiej oglądanym programem informacyjnym w miesiącach zimowych.

- Wiąże się to z szybciej zapadającym zmrokiem i naturalnym wzrostem oglądalności pasma popołudniowego - ocenia Marek Racławski Head of TV Department w domu mediowym PanMedia Western. - Teleekspress już w marcu - kwietniu traci hegemonię na rzecz Faktów i Wiadomości, by w listopadzie powrócić na pozycję lidera.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tytuły i emocje w portalach informacyjnych. Analiza Sentimenti

Damian Grimling
Portale informacyjne od wiosny 2020 zostały zdominowane doniesieniami dotyczącymi epidemii koronawirusa (COVID-19). Firma Sentimenti przeprowadziła pomiar emocji, jakimi we wrześniu były nasycone tytuły publikacji zamieszczonych na głównych stronach najważniejszych polskich portali.

Największe kryzysy wizerunkowe. Raport Alert Media Communications

Dagmara Gac
Największy kryzys wizerunkowy 2021 roku w polskim świecie publicznym dotyczył Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, zaś w sferze świata biznesu i marek osobistych na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Kurdej-Szatan za wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Portal mediów publicznych

Lech Stankiewicz
Powstał portal skierowany do dziennikarzy mediów publicznych. Jest prowadzony bezinteresownie przez grupę dziennikarzy z różnych ośrodków w kraju.

Kobiety w polskich mediach. Badanie Instytutu Monitorowania Mediów

Natalia Juszczak
W 2021 roku kobiet występujących jako ekspertki w najpopularniejszych telewizyjnych serwisach informacyjnych w Polsce było zaledwie 24%. Z kolei w 2022 mniej, bo już tylko 21% - wynika z analizy przeprowadzonej przez IMM dla Forbes Women Polska.

Dziennikarstwo mobilne. Jak nowe technologie zmieniły pracę mediów

Łukasz Malczewski, Agnieszka Kujawa
Ponad 42 proc. dziennikarzy zdarza się pracować z domu. Tyle samo przeprowadziło wywiad przez komunikator, a jeden na sześciu napisał tekst jadąc komunikacją miejską. Badanie "Mobile Journalism" pokazuje jak zmienił się sposób pracy dziennikarzy.

Jakich informacji chcą Polacy w czasie epidemii koronawirusa

LBR
77% Polaków oczekuje, że w mediach zaczną się pojawiać informacje niezwiązane z COVID-19. Konsumenci mediów zamknięci we własnych domach chcą więcej rozrywki, tematów gospodarczych, sportu czy porad kulinarnych. LoveBrands Relations, agencja zintegrowanej komunikacji strategicznej, swoje badanie przeprowadziła na przełomie marca i kwietnia na reprezentatywnej grupie Polaków powyżej 18 roku życia.

Makrotrendy kluczowe dla brandów i marketerów. Raport Twittera

Paweł Usakowski
Twitter przeanalizował miliardy tweetów i dyskusji z dwóch lat, przygotowując na tej postawie raport “The Conversation: Twitter Trends”. Raport wskazuje na 6 makrotrendów wyłaniających się z tych dyskusji, jak i cały szereg składających się na nie mikrotrendów.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24